Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Arı Malzeme Noktası

3 sene önce
1.499 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
2016 ana arı
Reklamı Geç

Teknik olarak arıcılık yapmaya karar verdiyseniz kullanmış olduğunuz arıcılık malzemeleri çok önemlidir. Sizlere gerekli olan arıcılık malzemeleri hakkında bilgiler vererek ve bu malzemeleri nerden nasıl alabileceksiniz onunla ilgili örnek bir site hakkında bilgiler yazacağız.

Arıcılık MalzemeleriMalzemelerin en başında tabiki arı kovanı gelmektedir. Kovan seçimi yaparken dünya genelinde stantar olarak kullanılan iki tip kovan çeşiti olmakta olup siz bu kovanların ölçülerinde kovan alınız. Asla mahallenizdeki mobilyacının kafasına göre yapmış olduğu kovan ile arıcılık yapmayın. İlerleyen zamanlarda arı kovan sayısını artırdığınız zaman sizin için birbiri ölçüleri tutmayan kovanlar büyük sıkıntı yapacaktır. İki tip kovan vardır. Bunlar; dadant tipi arı kovanı ve langstroth arı kovanıdır. Ülkemizde yaygın olarak kullanılan langstroth kovan tipidir. İster hobi amaçlı arıcılık yapın, isterseniz ticari olarak yapın langtstroth kovanın kullanımı kolay ve ballık konulmasından tutun arılara şurup verilmesine kadar bir çok nokta kolaylık sağlamaktadır. Kovanları yapımında kullanılacak ağaç çeşidi önemlidir. Ne kadar sağlam ağaç seçmeniz arı kovanınız ömrünü uzatırken hafif olan ağaçların seçimi ise nakliye sırasında arıcıya kolaylık sağlayacaktır.

Arıcılıkta kullanılan yaklaşık olarak 200 ila 300 arası çeşitli arıcılık malzemeleri bulunmaktadır. Arı kovanından bütün A’dan, Z’ye bütün arıcılık malzemelerini bulabileceğiniz AricilikMalzemeleri.Gen.TR sitesinden bahsedelim. Sitede yaklaşık olarak 250 adet ürün bulunmaktadır. Siteden sipariş vermiş olduğunuz ürün bir sonraki gün kargoya verilmekte olup, online olarak hızlı bir şekilde müşterilerine yardımcı olmaya çalışmaktadırlar. Eğer arıcılık malzemesi gibi ihtiyaçlarınız olursa muhakkak siteyi ziyaret etmenizi öneririz. İyi günler

Bir önceki yazımız olan Arıcılık Sunumu başlıklı makalemizde ARICILIK, arıcılık bilgileri ve Arıcılık sunumu hakkında bilgiler verilmektedir.

Kullanıcı
Kanalda toplam 1021 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.