Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Arıcılık Yapanlar ve Bal Yiyenler

Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
2016 ana arı
Reklamı Geç

arıcılıkGünümüzde arıcılık mesleği ile uğraşanlar gerçek anlamda emeğini karşılığını alamamaktadırlar. Çünkü arıcılar ciddi anlamda sömürülmeye sanik mahkum olmuş gibi sömürülüyorlar. Çünkü, gecesini gündüzüne katıp dağlarda taşlarda geceleyen arıcının elde etmiş olduğu bal 20 TL gibi bir fiyata satılmaktır. Ama bu balın aynısı yada ikinci el değiştiren ürün şehirde bir markette 150 ila 500 TL gibi arasında değişmektedir. Şimdi buradaki arıcının hakkını nasıl koruyacağız. Yada zavallı arıcı ne yapacakta bu ürünün gerçek değerler üzerinden tüketiciye satabilsin. Bu arada en büyük iş tabiki yine arıcının kendisine düşmekte olup, arıcılar bir araya gelip gerçek üretmiş oldukları bu ürünü hakkı üzerinde satabilmeliler. Gerçek anlamda ve hakiki baldan uzaklaşmadan istikrarlı bir şekilde devam etmesi gerekir.

Çünkü biz toplum olarak ne zaman güzel işler yapsak hemen birileri işin üçkağıtçılığına gidip daha fazla nasıl para kazanırım deyip kaliteden uzaklaşıp gidip birilerinin sömürüsü haline geliyoruz.

O yüzden arıcılar olarak bu güzel arıcılık mesleğini hakkını vererek kaliteli ürünler elde etmeniz dileğiyle ve paylaşacağım bu video konuya çok iyi açıklık getirecektir.

Bir önceki yazımız olan Karakovan Balı Almak Yerine Kek Vermek başlıklı makalemizde arı keki, arılara kek vermek ve Karakovan balı hakkında bilgiler verilmektedir.

Kullanıcı
Kanalda toplam 1025 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap
1 Yorum Yapıldı
  1. Süleyman Sobay dedi ki:

    Yeni Bilgilendirmeler bekliyoruz